مذاکرات کویت در حالی از سر گرفته شده که از شدت جنگ در میدانهای نبرد کاسته نشده و طرفین نیز از مواضع خود در گفتگوهای سیاسی کوتاه نیامده اند. انصارالله و صالح، بر تشکیل حکومت توافقی قبل از هر اقدام دیگر اصرار دارند و نمایندگان هادی، بر عقب نشینی انصارالله و صالح از صنعاء و تسلیم سلاح سنگین.

ولد الشیخ نیز بر اجرای قطعنامه 2216 تأکید کرده و تلاش می کند ظرف مدت دو هفته، به دستاوردی در مذاکرات برسد.

محمد عبدالسلام در گفتگو با المیادین (لینک خبر) گفته: «مذاکرات یمن به زیر نقطه صفر رسیده است... ما نباید وقت خود را با نمایندگان عربستان در مذاکرات کویت تلف کنیم بلکه باید مستقیما با عربستانی‌ها مذاکره کنیم... طرف عربستانی باید درک کند که اگر حملات هوایی ادامه داشته باشد هیچ گونه آتش‌بسی در مرزها نخواهیم داشت... امکان ندارد راه حل سیاسی را که هادی در آن حضور دارد بپذیریم...»

خالد الجارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت در گفتگو با العربیة اعلام کرده کشورش فقط تا 15 روز دیگر از مذاکره کنندگان میزبانی خواهد کرد.

انور قرقاش وزیر خارجه امارات در توئیتر خود اعلام کرده جلسه ای در لندن با حضور وزرای خارجه آمریکا، انگلستان، عربستان و امارات درباره یمن تشکیل شده و حاضران بر خروج شبه نظامیان از صنعاء و مراکز دولتی تأکید کرده اند (لینک خبر).

منبع : شیعیان یمن |عملیات نظامی علیه یمن ـ روز 117+366
برچسب ها : کرده ,خارجه ,کویت ,مذاکرات ,اعلام کرده ,تأکید کرده ,مذاکرات کویت